Výlety a exkurze

Exkurze na Sněžku 19.9.2007

foto z exkurze na Sněžku foto z exkurze na Sněžku foto z exkurze na Sněžku

Dobyli jsme vrchol ČeskaZeměpisná exkurze 8. tříd na SněžkuVe středu 19. září jsme měli ráno v 6.00 hod. sraz na autobusové zastávce Na Pohoří. Autobusy pro nás přijely chvilku po šesté. Rychle jsme do nich nastoupili, usadili se a odjížděli směrem k nejvyššímu bodu České republiky. Cestou tam každý v autobuse ještě dospával.

Okolo 10.00 hod. jsme konečně dorazili na místo. Čekala nás cesta z Pece pod Sněžkou k lanovce, která jela z důvodu silného větru pouze na Růžovou horu. Nezbývalo nám nic jiného než čekat, až se lanovka rozjede. To už bylo něco kolem 10.30 hod. Po nasednutí jsme stoupali a sledovali rozprostírající se krajinu pod námi i v dálce. Za 30 minut dorazili všichni na Růžovou horu. Tam jsme si oblékli čepice, rukavice, bundy a vydali se na Sněžku.

Každý šel svým tempem. Čím více jsme stoupali, tím více jsme už nemohli a také více klesala teplota až pod bod mrazu. Po cestě padala slova: ,,pane učiteli, já už nemůžu‘‘, ale pan učitel na to měl rychlou odpověď:,, šlapej a nemluv‘‘. Když jsme dorazili nahoru, najednou se přihnala mlha a za chvíli nebylo vidět ani na krok. Byl to nádherný pocit vyjít si Sněžku - nejvyšší bod České republiky. Po vyšlapání dlouhé a náročné cesty byl každý uřícený a promrzlý. Někteří si kupovali suvenýry a teplou čokoládu, aby se zahřáli. Na Sněžce jsme strávili necelou hodinu. Potom jsme sestupovali dolů po kamenité, kluzké cestě, prošli Obřím dolem a hustým lesem. Po cestě jsme mohli sledovat krásnou krajinu, ale také jak se mění počasí – chvíli pršelo, pak sněžilo a za okamžik zase svítilo sluníčko. Dolů k autobusu jsme šli necelé dvě hodiny. Někteří si došli ještě něco koupit do občerstvení na parkovišti a za chvilku jsme odjížděli s dobrou náladou a pocitem, že jsme zdolali Sněžku – 1602 metrů nad mořem .

Okolo půl sedmé jsme dorazili do Zruče a odtamtud se rozcházeli domů.


Veronika Nácovská
Alice Rajdlová